czwartek, 24 sierpnia 2017

Syreni makijaż z mocnym rozświetleniem


Ostatnio napawa mnie jakaś dziwna, twórcza wena. Nie, żebym narzekała, bo od dawna chciałam ową posiąść. Skoro jest - korzystam i tworzę. Niekoniecznie konwencjonalnie. Makijaż z tego posta zdecydowanie nie należy do tych, w których większość przechadzałaby się po ulicy. A co ciekawe - oko zrobione jest tak naprawdę dwoma cieniami i kredką!


I znów z pomocą przyszła paletka NYX Ultimate w odcieniu Brights. Nie jest to ideał, bo cienie są dość suche i przy niektórych trzeba się namachać, by wydobyć pełne krycie, ale nie ma tragedii. Odrobina dobrej woli i można z nią naprawdę poszaleć. Z chęcią wypróbowałabym paletę Morphe w równie szalonych odcieniach, ale cały czas biję się z myślami...

Ale wracając! Ania napomknęła, że makijaż ten przywodzi jej wizję syreny. Coś w tym jest i tak postanowiłam go nazwać.

Nie można tu znaleźć jednego akcentu. Mocne jest oko, konkretne usta i charakterne rozświetlenie. Wszystko jednak utrzymane w niebieskościach i chłodnych odcieniach.


Tak jak wspomniałam - oko to robota niebieskiego cienia z palety NYX, na który od kącika, aż do środka powieki zaaplikowałam rozświetlacz z palety Moonchild od Anastasia Beverly Hills w odcieniu Blue Ice. To typowy duochrome, który opalizuje na chłodny, jasny błękit. Kosmetyk ten nałożyłam również w miejsca, których powinien znaleźć się rozświetlacz, czyli: kości jarzmowe, łuk kupidyna, grzbiet nosa, łuki brwiowe. Dolna powieka przeciągnięta jest przepiękną, granatową, połyskującą kredką Highliner w odcieniu Over(night) marki Marc Jacobs. Całości dopełniają niebieskie kwiatki i długie, zalotne rzęsy.


Usta to robota Heroiny od MAC, którą również oprószyłam odrobiną rozświetlacza z palety Moonchild.

Cały look utrzymany jest w klimacie niedostępności i chłodu, lecz piegi mojej uroczej modelki Karoliny przełamują go. Według mnie pasują idealnie!

Reszta kosmetyków użyta w tym makijażu:

TWARZ:
► mieszanka podkładów Helena Rubinstein, Color Clone (13); BB Klairs; The Face Shop, Power Perfection BB (V201),
► puder Chanel, Universelle Libre,
► paleta do konturowania NYX,
► korektor Helena Rubinstein, Magic Concealer (01),

BRWI:
► cienie Brow Powder Duo, Anastasia Beverly Hills (Taupe).


Enjoy!
utf