sobota, 24 września 2016

Triki i tipy dotyczące tematu ust


#loveyourlipsweek to zdecydowanie świetna okazja, by podzielić się z Tobą moimi trikami, które pomagają, ułatwiają okiełznać pomadki, suche usta i takie inne sprawy z nimi związane. Domyślam się, że pewne sprawy od długiego czasu krążą już w Internecie i Ameryki to ja nie odkrywam, ale chciałabym usystematyzować naszą wiedzę i zebrać to w jeden post. To jak, gotów?

1. Matowa pomadka w każdym kolorze.
Czy wiesz, że każdą swoją pomadkę możesz zamienić w matową? Wystarczy pomalować usta wybranym produktem, przyłożyć do nich jednowarstwową chusteczkę i poprzez nią przypudrować usta za pomocą transparentnego pudru. Voila!

2. Trwałość nie do zdarcia.
Umówmy się, pomadki, to pomadki i w większości nie są to produkty powalające trwałością. Mimo tego, możemy w pewien sposób im pomóc. Zanim zaaplikujesz produkt na usta, wklep w nie odrobinę podkładu, odciśnij chusteczką i przypudruj. Kolejno, wypełnij usta konturówką w odpowiednim odcieniu, a dopiero później zaaplikuj pomadkę. Gwarantuję Ci, że utrzyma się ona zdecydowanie dłużej i nie będziesz musiała co chwilę zerkać w lusterko.3. Jedna pomadka, wiele wcieleń.
Zdajesz sobie sprawę, że jedną pomadką możesz stworzyć wiele efektów? Jak? Pędzelek, palce, sztyft. Zależnie od tego, które narzędzie wybierzesz, osiągniesz różny efekt krycia i wykończenia.

4. Czerwień za krawędzią.
Cały makijaż gotowy, czas na usta i... Wyjeżdżasz poza kontur! Co robić, co robić? Wystarczy, że patyczek do uszu zamoczysz w podkładzie, którym się malowałaś i zakryjesz nim to, czego chcesz się pozbyć. Niewiele, a tak wiele ułatwia.
Aha! A pudełko(okrągłe) po patyczkach może stać się etui na pomadki!5. Pielęgnacja kluczem do sukcesu.
Żadna, ale to żadna pomadka nie będzie wyglądała dobrze na zaniedbanych wargach. Co najmniej raz, a najlepiej dwa razy na tydzień zalecany jest peeling. Można użyć specjalnych produktów do tego stworzonych, ale by zaoszczędzić kilka złotych, wystarczy, że wymieszasz cukier z miodem lub posilisz się szczoteczką do zębów i wymasujesz nią usta. Efekt gładkich warg - natychmiastowy!

7. Duraline tak bardzo pomocny.
Czy wiesz, że Duraline nie dość, że wygładzi powierzchnię warg i pokryje je nawilżającym filmem, to sprawi, że pomadka utrzyma się zdecydowanie dłużej? 


6. Większe usta bez chirurga.
Znam dwa sposoby, by optycznie je powiększyć. Po pierwsze: dobry rozświetlacz aplikujemy na łuk kupidyna, który poprzez to, że odbija światło, sprawia, że wargi optycznie wydają się być bardziej wypukłe i mięsiste. Po drugie: kiedy używamy konturówki, wystarczy, że delikatnie wyjedziemy nią poza kontur. Ale uwaga! To musi być dosłownie pół milimetra, czy milimetr, nie więcej, gdyż wtedy zaczyna się karykatura, a nie ponętność...

I to by było na tyle, kolejny post z serii #loveyourlipsweek za nami. Czy znasz te triki, a może chciałabyś jakiś dodać? Nie krępuj się i daj znać!

Jeśli nie masz dość tematu ust, wpadaj do moich blogowych koleżanek, na pewno nie pożałujesz:
aGwer,
Ala ma kota,
Hushaaabye,
Ekstrawagancka,
Paulina,
A piece of Ally,
Tbof.

utf