czwartek, 30 listopada 2017

Hit czy kit? Alchemist Palette, Kat von D


Są takie kosmetyki, które przy pierwszym spojrzeniu sprawiają, że po prostu chce się je mieć. I tak było też tym razem... Czy ta miłość od pierwszego wejrzenia była zasadna? Jak paleta Kat von D ma się do bliźniaczej z Anastasia Beverly Hills?


Otóż jestem osobą, która w środku nadal jest dzieckiem, która lubi się śmiać bez powodu, kocha kolory, błyszczące rzeczy i uwielbia przemycać do makijaży swoje (czasem) surrealistyczne wizje. Od kilku lat lubuję się w cieniach holo, które powoli zalewają rynek. Możemy wybierać to, co odpowiada nam najbardziej i tworzyć przy ich pomocy.


Nie ukrywam, że jako pierwsza trafiła do mnie paleta Moonchild Glow Kit i tak naprawdę używałam jej przy każdym makijażu. Z czasem zaczęły irytować mnie osypujące się drobinki, które są widoczne w kosmetyku. Nie jest to chamski brokat, ale po prostu one tam są.


Na premierze kosmetyków Kat von D, która odbyła się wiosną tego roku doznałam olśnienia. Toż ta paleta to niemal to samo, ale poziom wyżej! Zero drobin, sama tafla, do tego kolory idealnie dobrane! Fakt, jest tu ich tylko cztery, zaś w palecie ABH sześć, ale te podpasowały mi znakomicie.


Moim ulubieńcem jest chyba cień o nazwie saphyre, który w palecie opisany jest jako niebieski, a według mnie to taki morski kolor. Przepiękny. Właśnie jego brakowało mi w palecie Moonchild!
Poza nim znajdziemy jeszcze: emerald, czyli jasny, seledynowy, amethyst, który jest mocno nasyconym fioletem z niebieskimi podtonami oraz opal, czyli beż opalizujący na róż.


Kosmetyk możemy potraktować naprawdę na różne sposoby. Jako rozświetlacz, jako cień samoistnie albo na ciemną/jasną bazę, na pomadkę. Możemy też mieszać z błyszczykami, czy szminkami, by stworzyć metaliczne wykończenie. Po prostu to, na co mamy pomysł i ochotę.

Tutaj od lewej: opal, amethyst, saphyre i emerald.


Na zdjęciach makijaży, które dodałam, użyłam albo palety Moonchild albo Alchemist. Jesteś w stanie zgadnąć, które to które?


Komu polecam? Wszystkim srokom, fankom blasku, błysku i niekonwencjonalnych, fantazyjnych makijaży, osobom odważnym i otwartym na nowości. Ja jestem w niej zakochana i to jedna z moich ulubionych palet! Kto ma albo już chce mieć? Pokazać się!
utf