sobota, 10 marca 2018

Bez w najpiękniejszym wydaniu - Innocent White Lilac


Południe. Wiosna. Jesteś w lesie, na pięknej polanie. Złote promienie słońca muskają Twoją twarz. Jednocześnie jest ciepło i chłodno. Starasz się więc łapać każdą łunę światła i cieszyć się nią. Nie pozwalasz jej uciec. Więc idziesz...

Aż dochodzisz do magicznego miejsca. Z jednej strony woda. Piękne, krystaliczne jezioro. Z drugiej trawa, mnóstwo zieleni, drzew i krzewy białego bzu.

Czy to nie brzmi cudownie? Jeśli nie, okej, nie czytaj dalej. Jeśli tak - dokładnie tak pachnie Innocent White Lilac. Zapach bliskoskórny, delikatny, ale też rześki, świeży, wesoły.


Według mnie idealny na wiosnę oraz lato lub dni, kiedy brakuje mi słońca i chcę przenieść się (chociaż w myślach) do tego, o czym napisałam wyżej...

Dostałam go w prezencie od Mojej Mamy i nie sądziłam, że tak bardzo się z nim polubię, bo raczej nie przepadam za typowo kwiatowymi zapachami. No właśnie, ale z drugiej strony to nie jest typowy, kwiatowy zapach. Poza przepięknym, prostym bzem, czuć również wilgoć, akordy zieleni oraz bardzo delikatnie drzewo.


Innocent White Lilac to niezwykle trafiona nazwa dla tej wody, gdyż absolutnie nie jest to zapach z tych "erotycznych", czy "do zjedzenia". Kojarzy mi się z kobietą uśmiechniętą, bez makijażu, w długiej, zwiewnej, białej sukni z lnu. 

Mimo, że jest to woda toaletowa, notuję na sobie naprawdę dobrą trwałość, ale jak wcześniej wspomniałam - jest bliskoskórna, nie ciągnie się za mną, a do tego linarna (zapach praktycznie nie zmienia się w ciągu dnia).


Pochylmy się też na chwilę nad flakonem. Oriflame posiada całą serię zapachów Women's Collection, które mają identyczne buteleczki. Co więcej, wody z serii Men's Collection wyglądają dokładnie tak samo. Siła w prostocie! Uwielbiam banalne, klasyczne flakony. Bez żadnych kwiatków i innych udziwnień. Oklaski ode mnie!

Zapach przypadnie do gustu wielbicielkom bzu, aromatów kwiatowych, zwiewnych, takich na poprawę humoru i aury. Ale prawda jest taka, że to trzeba samemu powąchać, by ocenić.


Muszę również wspomnieć o cenie, gdyż regularna wynosi 79,90 zł za 50 ml. Na chwilę obecną można zakupić ją za niecałe 50 zł. Brzmi fajnie, prawda?


No to co? Wypadałoby ponosić ten bez na sobie, żeby wskrzesić wiosnę i zatrzymać na dłużej!


Czy znasz Innocent White Lilac? Czym będziesz pachnieć najbliższej wiosny?
utf