czwartek, 26 kwietnia 2018

Czy kąpiel z marką Fitomed to lepsza kąpiel?


Zawsze, ale to zawsze byłam fanką prysznica. Wannę traktowałam jako taki zabieracz czasu. I ten powiew chłodu na górne partie ciała... Wszystko zmieniło się w tym roku. No, może nie do końca. Idealny wybór to prysznicowanna!

Ale tak poważnie, to naprawdę polubiłam kąpiele. Te krótsze i dłuższe. To one pozwalają mi zrelaksować się i zadbać o skórę. Bo przecież pielęgnacja zaczyna się właśnie w łazience, podczas kąpieli.

Długo nie stosowałam żadnych płynów do kąpieli. Bałam się, że finalnie wysuszą skórę, zamiast jej pomóc. Że będzie fajna piana, będzie piękny zapach i sucha skóra jako skutek uboczny. Skoncentrowany płyn do kąpieli z kwiatem lipy marki Fitomed zmienił moje myślenie. Już po pierwszym razie wiedziałam, że będzie super!


To produkt o śmiesznej, płynno-żelowej konsystencji, brunatnej barwie, ze strzępkami roślin (?), który niesamowicie zmiękcza wodę. Po dodaniu go do wanny od razu czuć różnicę. Do tego uwielbiam jego zapach - delikatny, mydlany, taki trochę rzekłabym vintage.

Kosmetyk nieźle się pieni, choć piana znika dość szybko podczas siedzenia w wannie, ale nie to jest najważniejsze. Wreszcie znalazłam kosmetyk, który na tyle pielęgnuje moją skórę, że po wyjściu z wody jest ona nawilżona, ukojona i wyciszona.


Od kiedy bardziej zwracam uwagę na produkty, którymi myję ciało, jest mi o wiele łatwiej - nawet gdy nie posmaruję się po wyjściu z kąpieli moja skóra już nie płacze. 

I w tej pielęgnacji pomaga mi również Żel ziołowy pod prysznic do skóry suchej i wrażliwej. Ma niemal identyczny zapach jak powyższy płyn do kąpieli, jest bezbarwny, pieni się idealnie. Idealnie w moim mniemaniu nie oznacza piany takiej, że umyłabym nią całą rodzinę i jeszcze samochód, ale jest to tyle, że jedna aplikacja na gąbkę wystarcza, bym umyła się za jednym razem.


Produkt ten jest delikatny dla skóry, ale jednocześnie nawilża ją i o nią dba. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się po tym duo aż tyle, a jednak...

Co dla mnie dość istotne w kategorii kosmetyków kąpielowych - są na każdą kieszeń. Koszt obydwu produktów kształtuje się poniżej 15 zł, a dokładniej cena żelu wynosi 12,50 zł/250 ml, zaś płynu 14 zł/250 ml. Można dobrze i tanio? Fitomed po raz kolejny udowadnia, że tak!


Masz jakieś ulubione produkty marki Fitomed? Zwracasz uwagę na finalne działanie kosmetyków, którymi myjesz ciało?
utf