niedziela, 26 sierpnia 2018

Pigmenty Tammy Tanuka - warto?


Od kiedy pierwszy raz wrzuciłam makijaże z pigmentami Tammy Tanuka, dostaję od Was sporo zapytań: Czy warto? Na co kleisz? Jak się utrzymują? Myślę, że ten post rozwieje wiele Twoich pytań i będzie odpowiedzią na najważniejsze.


Może zacznę od tego, że nie będę kłamała, iż pigmenty kupiłam. Współpracuję z oficjalnym producentem Sigil Inspired Tammy Tanuka oraz polskim dystrybutorem Magiczne Pigmenty i te strony mogę Ci z czystym sumieniem polecić. Dodam też, że oficjalny sklep TT pakuje swoje produkty w tak cudowny sposób... Co tydzień mają inną akcję tematyczną. Uczta dla oczu! Nie mniej jednak (jak zawsze) to, co znajdziesz poniżej jest moją obiektywną opinią oraz przemyśleniem.

Przyznam szczerze, że od kiedy gdzieś tam przewinęły mi się na Insta te pigmenty, byłam pod ogromnym wrażeniem. Wcześniej miałam styczność głównie z tymi z Inglota, czy Kobo, ale to nie jest to samo... W makijażu cenię sobie unikalność, wyrażanie siebie. Kocham trójwymiarowość, kolor. Dlatego po przejrzeniu oferty TT wiedziałam, że to coś dla mnie.


No dobra, ale co z tym, że są one sypkie? Nie wiem jak Ty, ale ja zwykle unikam tej formy produktów. Łatwo o bałagan i osypywanie się. Ale coś za coś. Złota zasada - najpierw oczy, później twarz i będzie ok!

Żeby nie było, Tammy Tanuka mają nie tylko chromy. Posiadają choćby maty i satyny. Ale nie oszukujmy się... To właśnie chromy sroczki lubią najbardziej i ja się do nich zaliczam.

od lewej: Чешуйки Амарантового Мотылька, Недотрога, Азартная

Na co i jak je aplikować? W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zadziałać na różne sposoby:
1. Glitter Primer z NYX lub Fix+ z MAC (bezpieczniejsza opcja) - kiedy potrzebujemy maksymalnego krycia i błysku.
2. Duraline z Inglot - kiedy chcemy na przykład namalować kreskę / potrzebujemy płynnej konsystencji.
3. Syntetyczny, suchy pędzel na korektor - bardzo dobre krycie, niezły błysk.
4. Palcem - średni błysk, dobre krycie.
5. Syntetyczny, suchy pędzel na przypudrowaną powiekę - słabe krycie (nie polecam).


od lewej: Пробуждение, Девочка-в-Ракушке, Преклонение

Jeśli chodzi o mnie, zazwyczaj używam Fix+ albo palca. Przy pomocy Duraline albo Glitter Primera łatwo zrobić plamy, czy grudki. Zwilżony pędzel daje nam i precyzję i maksymalny blask, jaki jesteśmy w stanie osiągnąć. A suchy pędzel - trzeba się sporo namachać, by osiągnąć konkretne krycie. Z tej opcji korzystam chyba tylko używając matów.

od lewej: Ревнивица, Мечтательница, Менестрель


Czy polecam? Oczywiście! Te pigmenty to wreszcie coś nowego. Coś dla osób, które lubią konkrety i nie boją się eksperymentować. Oczywiście pośród asortymentu Tammy Tanuka znajdziesz także "normalne" pigmenty, ale według mnie właśnie o sile marki stanowią niestandardowe odcienie i połączenia, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

od lewej: Энтузиастка Меча и Магии, Озарение, Затаившая Биение Сердца

Na swatchach przewijających się w poście możesz zobaczyć moich ulubieńców z całej kolekcji, którą posiadam. Czy widzisz pośród nich swojego faworyta?


Czy to Twoje pierwsze zetknięcie z Tammy Tanuka? Jeśli tak, to czy masz ochotę wejść z nimi w dłuższą relację?
utf